Xero Shoes współpracuje z Team Novo Nordisk w 2024 roku

Obuwie inspirowane boso przynosi korzyści zarówno sportowcom, jak i personelowi


(Atlanta, GA) 8 sierpnia 2023 r. – Pierwszy na świecie profesjonalny zespół kolarski cierpiący na cukrzycę, Team Novo Nordisk, nawiązał współpracę z Xero Shoes w celu stworzenia oficjalnego obuwia poza rowerem.

Rowerzyści noszą podczas jazdy sztywne, sportowe buty, ale poza rowerem wygodne obuwie, które pozwala na naturalny zakres ruchu stóp i palców, może być dla nich korzystne. Na przykład według badań dr Sarah Ridge wykazano, że chodzenie w minimalistycznych butach zwiększa siłę stopy w takim samym stopniu, jak 8-tygodniowy program ćwiczeń wzmacniających stopy. Szersze noski i elastyczne podeszwy butów Xero Shoes mogą pomóc w aktywnej regeneracji, niezależnie od tego, czy chodzi o zawodników po całym dniu treningu lub wyścigów, czy też o personel pomocniczy, który jest na nogach przez cały dzień.


„Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z Xero Shoes” – powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Team Novo Nordisk, Phil Southerland. „Xero Shoes to wschodząca amerykańska marka, a jej etos i myśl, która towarzyszy całemu procesowi projektowania i produkcji, stanowi idealne partnerstwo dla Team Novo Nordisk”.


„Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc zespołowi Novo Nordisk nie tylko osiągać lepsze wyniki na rowerach poprzez integrację naszego obuwia z ich życiem, ale także szerzyć ich inspirujące przesłanie o odporności i determinacji” – mówi dyrektor generalny Xero Shoes, Steven Sashen.

Dodaje Southerland: „Ważna jest dla nas jako zespołu współpraca z partnerami, którzy podzielają nasz cel nie tylko inspirowanie, edukowanie i wzmacnianie pozycji, ale także pozostawanie wiernym naturalnym aspektom wydajności. Uważamy, że buty Xero będą świetnie pasować dla nas."

Wspólnie zaangażowani w promowanie zdrowia, dobrego samopoczucia i osiągnięć sportowych, Xero Shoes i Team Novo Nordisk dążą do ponownego zdefiniowania tego, co jest możliwe.O XERO SHOES

Firma Xero Shoes została założona w 2009 roku na podłodze w rogu dodatkowej sypialni przez męża i żony, współzałożycieli, Stevena Sashena i Lenę Phoenix, oferując prosty „zestaw do samodzielnego robienia sandałów”. Obecnie firma oferuje kompletną linię 39 butów codziennych i wyczynowych, botków i sandałów. Xero Shoes ma klientów w wieku od 2 do 92 lat w 97 krajach, którzy noszą ich buty na każdą okazję i przy każdej aktywności. Wzory Xero Shoes inspirowane bosą stopą pozwalają Twoim stopom funkcjonować zgodnie z zamierzeniami natury, zapewniając jednocześnie ochronę i styl, którego szukasz. Misja firmy: Zapewnienie komfortu i zalet obuwia o naturalnym ruchu, aby ludzie mogli „Najpierw żyć stopami”.


O TEAMIE NOVO NORDISK

Team Novo Nordisk to globalna drużyna sportowa rowerzystów zmagających się z cukrzycą, na której czele stoi pierwsza na świecie profesjonalna drużyna kolarska specjalizująca się w leczeniu cukrzycy. W 2012 roku Phil Southerland, współzałożyciel i dyrektor generalny zespołu, oraz globalna firma z branży opieki zdrowotnej Novo Nordisk połączyły siły, aby stworzyć Team Novo Nordisk, w oparciu o wspólną wizję inspirowania, edukowania i wzmacniania pozycji osób na całym świecie dotkniętych cukrzycą oraz promowania zdrowy i aktywny tryb życia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.teamnovonordisk.com.